Jak doskonale wiemy wiele osób na naszym forum nie ma dobrej opinii i nie pała optymizmem do kombajnu zbożowego Bizon Z050 i pochodnych lecz i z tego co zdążyłem zaobserwować to znaczna część użytkowników użytkuję polskie kombajny z pod znaku Bizona . Koledzy chciałbym abyście w tym wątku opisali to co udało wam się zmienić, ulepszyć, poprawić w bizonie i sprawiło że stał się mniej kłopotliwy, awaryjny, bardziej wydajny itp . Ja na tą chwile od siebie mogę dodać że w swoim bizonie Z056 miałem dodatkową chłodnice oleju i dzięki takiemu dodatkowi olej nie przekraczał temperatury pracy nawet w największe upały.
Jano323 pisał gdzieś że ma znajomych którzy mają w swoich bizonach różne usprawnienia, mówił abym odezwał się kiedyś to mi o wszystkim opowie być może że jak zobaczy ten wątek zdecyduje się opisać to wszystko tutaj i doda jakieś zdjęcia
Offline
Założyłem w tym roku na końcu rury wysypowej lampę. Sprawa idealna w nocy i świeci tam gdzie dokładnie potrzeba. Kosę wymieniłem, kupiłem nożyki górnonacinane z głębokimi i grubymi wcięciami, coś jak w nowych kombajnach, idzie jak przecinak. Sam nabiłem na nowy gryf i wyszło tanio.
Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2012-12-03 20:53:42)
Offline
Zrobiłem osłone na siatke otwieraną chłodnicy zewnętrzną(ciągnie powietrze z góry) i problem z grzaniem silnika zniknął.
Offline
jeżeli chodzi o mojego bizona to w tym roku nie oblałem go benzyną i nie podpaliłem, jestem z niego dumny.
Offline
ldragon napisał(a):
Zrobiłem osłone na siatke otwieraną chłodnicy zewnętrzną(ciągnie powietrze z góry) i problem z grzaniem silnika zniknął.
Zapodaj foto, proszę
Offline
fenol za twoją wypowiedź masz +
Offline
U nas to napewno kabina komfortowe siedzenie wraz z podstawą od zt 300 co daje możliwość jazdy na siedząco nowa wzmocniona rama do rozdrabniacza
Offline
Jeszcze to nic , bo pierwszy sezon , ale odłączyłem separator przez który kombajn się zapowietrzał wiele osób w bizonach je pomija
Offline
to widocznie miałeś go nieszczelnego i łapał powietrze
Offline
maziak a nie obawiasz się że będą się Ci teraz zatykać brudem filtry na potęgę? Zwykle w separatorze zbiera się sporo glutów a co jak to pójdzie na filtry?
Offline
Akurat tego problemu nie miałem w te żniwa
PS. Filtry zmieniam co roku
Offline
i znów się zaczyna ... wątek o ulepszeniu bizona a nie o separatorze paliwa gdzie jest to żadne ulepszenie ...
Offline
Offline
A ci dało przedłużenie tylko górnego sita ?
Offline
rzepaku na pewno zgubi mniej
Offline
ja we forszu to przedłużyłem dolne
Offline
Sądząc jak wygląda pole po skoszeniu to dużo a to dlatego że nie ma teraz najmniejszej szansy aby gubić zboże z dolnego sita gdyż górne zamyka przestrzeń do kosza sitowego .
Offline
i to co spadnie ze sita ziarnowego to leci ewentualnie na powtórny omłot
Offline
No właśnie tylko z przedłużeniem sita ma to sens. Dzięki Koseś za wstawienie, wiem już ile mniej więcej przedłużyć. Plus dla Ciebie jak nic
Offline
Według mnie to głupota przedłużać samo górne sito i to z prostego powodu jak za pierwszym razem (obiegiem)np.zboże przeleciało na kłosowy to za drugim razem i tak wróci na górne sito plus to co zostanie domłócone i będzie krążyć tak aż się pokruszy i zostanie wywiane albo pójdzie wytrząsaczami razem ze słomą co mało bystry kombajnista może tego nie zauważyć.Tak samo jak zostanie zboże czy rzepak (choć rzepak bardziej )pokruszone i wywiane i tu też można tego nie zauważyć i żyć w błogiej nieświadomości że się jednak zgubiło i to sporo towaru.I teraz pytanie jak taki douczony człowiek jak ty koseś możesz tego nie wiedzieć tylko marnujesz czas na jakieś sita które i tak gówno dadzą.Jeszcze jedno jak ktoś chce przedłużać sita to niech przedłuży górne i dolne i chociaż o 50cm ,wtedy to będzie miało jakiś sens.Miałem to robić w tym roku ale trafił się kupiec i kombajn zmienił właściciela teraz kupię większą maszynę i myślę że nie będzie trzeba nic w tym temacie robić.
Offline