Ogłoszenie

Dział "zrób to sam" oraz "literaturai instrukcje" dostępny jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników tak więc zapraszam do rejestracji

Każdy nowy użytkownik proszony jest o wysłanie do mnie prywatnej wiadomości lub e-maila w celu odblokowania niektórych funkcji m.in. tworzenie nowych wątków!!! pozdro piotrfire :)
  • Index
  •  » młocarnia
  •  » Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

#21 2010-06-20 10:48:52

scoda19
cool
mieszkam w:
Typ kombajnu:
Typ ciągnika:

Re: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

ale dałeś radę i tyłem a miałeś sieczkarnie

#22 2010-06-20 12:02:07

wojtas
Moderator
mieszkam w: Domu
Typ kombajnu: Claas dominator 98sl
Typ ciągnika: , ,C-330, CASE MX110

pochyłym odjechac to dosłownie 10 minut roboty  w 2 osoby i jeden ciągnik ...
  ja na ciagnik mam taki ala dźwig zrobiony  zapinasz do ciągnika opasasz podajnik sznutkiem plecionym lub pasem (nie mylic z paskiem klinowym )   sworznie zabezpieczające  siłowniki odpiąc siłowniki na ziemie połozyc wyjąc sworznie blokujące podajnik odpiąc  jakieś kable węże jeśli sa przykręcone i jazda  do przodu ...

ostatnio to robiłem przy swoim classie  jak ściagałem podajnik prostota jak nie wiem

co do podziewacza to wyciągac go  przodem dużo łatwiej   bo po ściągnięciu podajnika prawie nic nie przeszkadza

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... img/smilies/smile

#23 2010-06-20 12:13:31

Maverick0783
aktywny
mieszkam w: wielkopolskie
Typ kombajnu: E-514
Typ ciągnika: ZT 323-A, C-360, MTZ-82

No nie scoda19 siekacza nie ma i na bank nie będzie bo słoma potrzebna do produkcji brykietu ;p A co do wyjmowania przodem to jak pisałem wcześniej to próbowaliśmy...... wypieliśmy pochyły z siłowników i daliśmy go na pasie na maxa pod górę...... Problem  był w tym że podsiewacz klinował sie na wialni a nie mogłem podnieść go wyżej bo górą wadził juz o obudowy łożysk..... Chwila zastanowienia i odkręciliśmy te rynienkę co jest pod podsiewaczem.... Gdybyśmy od razu to zrobili to w sumie cała akcja trwała by z 15 min..... Po demontażu tej rynienki wszystko szło już gładko a do tego i rynienka została wyczyszczona i zakonserwowana......

#24 2010-06-20 12:26:51

ojanusz
cool
mieszkam w: okolice Płocka
Typ kombajnu: Massey Ferguson 36RS
Typ ciągnika: FORD TW 15,MF 397T,

Ja heder kładłem na ziemi beczkę 200 litrów pod pochyły i kombajnem trochę do tyłu i wszystko na wierzchu.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...img/smilies/wink

img/smilies/smile E-516 na części. img/smilies/smile

#25 2010-06-20 12:41:56

Maverick0783
aktywny
mieszkam w: wielkopolskie
Typ kombajnu: E-514
Typ ciągnika: ZT 323-A, C-360, MTZ-82

Ojanusz... każdy ma swoją sprawdzoną metodę..... Ja widząc że w jedna stronę nie idzie zabrałem się do drugiej..... Nie żałuje bo poszło dość sprawnie a i przy okazji przejrzane i zakonserwowane zostały niektóre dodatkowe elementy img/smilies/wink

#26 2016-10-01 22:54:44

jan3453
udzielający się

nie mogę wyjąć podsiewacza, odkręciłem  oba wieszaki z przodu przy klepisku,i z tyłu gdzie jest wialnia po dwa śruby z każdej strony i nie chce iść i pytanie co jeszcze i gdzie odkręcić ?

• Index
  •  » młocarnia
  •  » Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

Stopka forum