Ogłoszenie

Dział "zrób to sam" oraz "literaturai instrukcje" dostępny jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników tak więc zapraszam do rejestracji

Każdy nowy użytkownik proszony jest o wysłanie do mnie prywatnej wiadomości lub e-maila w celu odblokowania niektórych funkcji m.in. tworzenie nowych wątków!!! pozdro piotrfire :)

#1 2011-11-21 12:07:50

zorak
cool
mieszkam w:
Typ kombajnu: E514, JD 330
Typ ciągnika: Forterra 110, Farmtrac 675DT, c-360
Reputacja :  [+ 30/ -1 ]

Dekornizacja - wypalanie rogów

Czy wypalacie rogi u cieląt ?
Mam taki dekornizator http://www.hodowlany.pl/i362_Opalarka_d … ciowy.html Jak poprawnie wypalać nim rogi ? Jego końcówka czyli ta część którą przystawiamy do głowy cielaka wygląda jak nakrętka od butelki czyli ma pusty środek. Po przystawieniu wypala się kółko na około zalążka rogu ale nie niszczy to całkowicie zalążka bo rogi odrastają na kilka centymetrów. Na próbę jednej sztuce wypaliłem całą powierzchnię zalążka trzymając wypalarkę bokiem i po takim zabiegu nic nie odrasta.
Jak to poprawnie zrobić ?

gg 5118068

#2 2011-11-21 15:48:08

Fenol
cool
mieszkam w: Czarnej Dupie
Typ kombajnu: niestety Bizon Z056
Typ ciągnika: ZT323, 385
Reputacja :  [+ 75/ -12 ]

Re: Dekornizacja - wypalanie rogów

Ja tego nie robię ale mogę opowiedzieć jaki robi u mnie facet od oceny który ma wypalarkę i u nie wypala.
Przykłada, obciska dokładnie kolistymi ruchami zalążek rogu (zgrubienie), następnie zrywa ruchem na bok martwą tkankę i dalej przytrzymuje w tej ranie jeszcze z 10 sekund. Wypalarka musi być solidnie rozgrzana, nie lubię generalnie tego, cierpienie zwierzątka jest ogromne ale jak sobie później mają rogi poobłamywać albo żebra połamać to nie ma co ryzykować.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

Stopka forum